Fan fictions world...


Září 2011

Úvod :D Již podruhé ano

30. září 2011 v 16:27 | Eliss |  Povídka Lily Evans
Ano i když je to má v pořadí už druhá povídka kterou píši, snad by se hodilo napsat alespoň nějaký úvod. Bude o jedenáctileté Lily, která v Bradavické škole čar a kouzel zažije spoustu dobrodružství, potká spoustu nových přátel ( i nepřátel). Pokud se chcete dozvědět více, určitě čtěte. :)

Aktuálka....

30. září 2011 v 16:22 | Eliss |  My diary
Takže menší změna... Rozhodla jsem se, že povídla Lily a Petunie se změní na rubriku Petunie Evans. Je to proto, že jsem se rozhodla napsat jeden příběh pouze o Petunii a druhý zvlášť o Lily. Takže budu psát dvě povídky. Usmívající se Doufám že nevadí. No a jak se jinak daří? Co škola? Stejně vím že tu nikdo nic nenapíše.Smějící se Tak zatím Paa!

2. kapitola - Nástupiště děvet a třičtvrtě

30. září 2011 v 13:06 | Eliss |  Povídka Petunie Evans
Petunie, celá nedočkavá se těšila na prvního září. Zrovna včera jeli s maminkou do Londýna nakoupit do Příčné ulice vše potřebné. Největší radost ale měla z velké sovy sněžné, která nyní odpočívala v klícce. Rozhodla se jí říkat Betsy. Celé dny vykládala sestřičce, jak moc se do Bradavic těší, až z toho Lily bolela hlava a raději chodila ven s kamarády. A konečně se Petunie dočkala - bylo tu první září. Celá natěšená se hned ráno oblékla do svého hábitu, do ruky vzala hůlku a se smíchem jí šermovala sestřičce před nosem. "Přestaň!" křikla na ni Lily a celá se mračila. "Mamíí, proč nemůžu jet s Petunií, mamí!" Lily se dala do pláče. Maminka přiběhla a vzala Lily konejšivě do náručí. "Jsi ještě moc malá, zlatíčko. Neboj, určitě ti ten dopis taky pošlou. No nic, běžte do auta, musíme jet, ať to stihneme." Petunie vzala svou sovu, brašnu s těžkými knihami a nastoupila do auta. Lily si sedla vedle ní, ale stále se mračila. Cesta na nádraží se Petunii hrozně vlekla, znuděně koukala na louky s krávami a balíky sena. Konečně před sebou spatřila velkou budovu, kde postávaly a houkaly vlaky. Vzrušeně vyjekla a málem vyskočila z auta dřív, než tatínek stačil zastavit. "Tak, Petty, tady stojí, že máš projít mezi nástupišti devět a deset." Tatínek se zamračil a poškrábal se na hlavě. "Musíš se rozběhnout proti téhle přepážce." Zamračeně ukázal na kus zdiva o kousek dál. "Máme jít s tebou, zlatíčko?" Pyšně vypnula hruď. "Nemusíte, jsem už velká a zvládnu to sama." Tatínek se pousmál a pohladil ji po vlasech. "Ty jsi moje holčička, viď. Měj se hezky, a hlavně žádné průšvihy!" Zamrkal a políbil ji na tvář. Maminka se k ní s pláčem vrhla. "Maminko, no tak maminko, neplač já vám budu psát - úplně o všem!" Když ji konečně maminka pustila, přistoupila k ní mladší setřička. S roztomilým úsměvem ji objala a pak potřásla rukou. "Měj se hezky, Petty. Doufám, že za dva roky mě také vezmou do Bradavic! No i když..." Zrudla jako ředkvička. Vypadalo to opravdu velice zajímavě v kontrastu s jejími rudými vlasy. Naklonila se k sestře a pošeptala jí do ucha: "Vlastně ti trochu závidím!" Petunie na sestru vyjeveně pohlédla. Tohle jí Lily ještě nikdy neřekla. "Myslím že bys měla jít, ať nezmeškááš vlak", řekl moudře tatínek. Petunie rázně kývla, popadla vozík a statečně se rozběhla proti přepážce u nástupiště devět a třičtvrtě. Netušila, co ji čeká, ale říkala si, že to bude opravdová legrace.

Německé obaly k DVD a BD Relikvií smrti 2

28. září 2011 v 20:10 | Eliss |  Filmy
1 diskové DVD


Melounová mísa

28. září 2011 v 19:16 | Eliss |  Recepty
Potřebujeme:
1 vodní meloun, 1 banán, 1 pomeranč, 100 g hroznů (světlé a tmavé), 4 jahody, 4 vlašské ořechy, 1 dl griotky
Jak na to:
Meloun ozdobně rozkrojíme a odstraníme pecičky. Oprané studené ovoce nakrájíme a střídavě klademe do středu melounu, přelijeme griotkou a podáváme sypané strouhanými ořechy. K tomu doporučujeme sekt.