Fan fictions world...


Jak si v létě udržet krásnou pleť

3. srpna 2009 v 17:11 | Eliss |  Beauty
V létě je těžší udržet čistou pleť

V létě je těžší udržet čistou pleť
Letní počasí dává pleti pořádně zabrat, proto s péčí o pokožku neváhejte. Víte, co se vaší pleti hodí? A jaké jsou možnosti a druhy péče o ni? Poradíme, co vaše pokožka potřebuje právě teď!
Zejména v letních měsících, kdy je pokožka namáhána slunečním zářením a více se potí, je pravidelná návštěva kosmetického salonu doslova nezbytností. Základem letního čištění pleti by měla být pokaždé nejen hydratace a zvláčnění, ale také hloubkové čištění pórů. Vaše kůže to ocení!
Hydratace je základ
Každý typ pleti bezesporu potřebuje hydrataci. Jedná se o oživení pokožky a doplnění tekutin. Díky tomu získá kůže pružnost, elasticitu i jas. Po správně provedené hydratační kúře dojde také k probuzení tzv. skryté vody. To jsou tekutiny běžně obsažené v pokožce. Ty se však při vysokých teplotách či silném slunečním záření stahují hlouběji pod povrch kůže. Po hydratační kúře se však znovu probouzí k životu. Sama se pak budete cítit lépe a svěžeji.

Purifikace neboli "odmaštění"

Pokud trpíte mastnou pletí nebo třeba i černými tečkami či tmavými póry, je pro vás nejlepší volbou purifikace. Jedná se o způsob důkladného hloubkového a odmašťovacího kosmetického zákroku. Přípravky, které se při purifikaci používají obohacují pokožku o kyslík a taktéž vám dodají svěžest. Pleť navíc získá čistou barvu bez kazů.
Salony nabízejí hloubkové čištění Salony nabízejí hloubkové čištění foto: samphoto.cz/jiunlimited

Zklidnění a regenerace

Máte-li problémy s červenáním pleti, špatně se opalujete a nebo jste citlivá na některé druhy kosmetiky, třeba i té dekorativní, je pro vás tou nejlepší volbou pravidelná procedura zklidnění pleti. V takovém případě je kůže důkladně hloubkově vyčištěna a následně ošetřena zklidňující kosmetikou, která vyrovnává její pH. A současně také umožní zůstat nějakou dobu bez interakcí na vnější podněty.
Pokud byla vaše pleť namáhána mechanicky (odřeniny, modřiny, podlitiny) měla byste požádat o regenerační kúru. Ta pomůže obnovit pokožku a zahojit namáhaná místa.

Dopřejte pleti i výživu

Existují i přípravky, které dokáží vaší pokožce vrátit jas, svěžest i mládí. Hodně záleží na tzv. výživě pokožky. Pokožka je sice z jedné části živena a ovlivňována tím, co jíte, ale vyživovat ji můžete i pomocí kosmetických přípravků, které jsou složeny z vitaminů a energeticky hodnotných látek. Pokud si necháváte v salonu provádět tzv. oživení pleti, zajistíte si tak déle trvající účinek za samotné návštěvy kosmetičky. Pokožka je totiž pak mnohem odolnější vůči agresím a ostatním nepříjemným vlivům.
"Vždycky je dobré znát možnosti, které vám kosmetický salon dokáže nabídnout. Máte-li nějaké trápení s pletí anebo zkrátka nevíte, co žádat, každá správná kosmetička by vám měla dokázat poradit," ujišťuje kosmetička Markéta Nová.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama